Paweł Maczel i Piotr Mazurkiewicz

Wyruszyli 2 listopada 2003 z Poznania. Trasa ich wyprawy wiedzie przez Daleki Wschód, Ocean Spokojny, Amerykę Południową i Środkową. Podróż ma trwać niecały rok. Dzieląc się swoimi przeżyciami chcą zachęcić młodych ludzi do podejmowania wyzwań, szukania przygód i poszerzania horyzontów. Cena, jaką trzeba zapłacić za swoje marzenia, jest często niewiele większa niż zmęczenie, niewygoda i tęsknota za domem.

Piotr i Paweł poznali się na studiach i od tego czasu się przyjaźnią. Na pomysł objechania świata dookoła wpadli półtora roku temu. Odtąd skrupulatnie dążyli do jego realizacji. Chcą udowodnić, że podróżowanie wcale nie musi być drogie. Na wyprawę zabierają niewiele pieniędzy, które przeznaczą na transport, wyżywienie i noclegi. Wiele nocy spędzą też w namiotach. Część funduszy zamierzają nawet przywieźć z powrotem.

Paweł Maczel

ur. lipiec 1979

Urodził się w Bolesławcu, mieście na Dolnym Śląsku. Od dzieciństwa jego pasją jest sport i turystyka, fascynują go podróże. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Języków obcych po ukończeniu studiów uczył się między innymi w Londynie. Od kilku miesięcy realizuje marzenie o wyprawie dookoła świata.

Edukacja:
SP nr 10 w Bolesławcu 1986-94
I LO w Bolesławcu 1994-98
AWF Poznań - Wychowanie Fizyczne 1998-2002
Williams College (Londyn) - kurs j. angielskiego 2002-2003, certyfikat CAE, CPE

Kwalifikacje:
Nauczyciel wychowania fizycznego, nauczyciel języka angielskiego, ratownik WOPR, kierownik kolonii i obozów wędrownych, instruktor tenisa ziemnego, instruktor pływania

Znajomość języków obcych:
angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański (początkujący).

Zainteresowania:
różne formy aktywności fizycznej, obcowanie z naturą, nauka języków obcych

Piotr Mazurkiewicz

ur. styczeń 1979

Pochodzi z Mogilna, miasta w województwie kujawsko-pomorskim. Od najmłodszych lat interesuje się sportem i podróżowaniem. Absolwent Wychowania Fizycznego AWF w Poznaniu. Po studiach wyjechał do Londynu, by uzbierać pieniądze i doszlifować angielski. Teraz podróżuje dookoła świata i stawia pierwsze kroki w dziennikarstwie podróżniczym i fotografii.

Edukacja:
SP nr 1 w Mogilnie 1986-94
LO w Mogilnie 1994-1998
AWF Poznań - Wychowanie Fizyczne (Trenerskie) 1998-2002
Williams College (Londyn) kurs języka angielskiego 2002-2003

Osiągnięcia sportowe:
1991 - Gniezno - III miejsce w kumite indywidualnym do 50 kg
1999 - Opalnenica - III miejsce w kumite juniorów open
2000 - Wrocław - Akademickie Mistrzostwa Polski, II miejsce w kumite drużynowym
2001 - Wrocław - Akademickie Mistrzostwa Polski, II miejsce w kumite indywidualnym do 75 kg

Kwalifikacje:
nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy karate, instruktor aerobiku, ratownik wodny WOPR, płetwonurek III klasy, kierownik kolonii i obozów wędrownych

Znajomość języków obcych:
angielski, rosyjski

Zainteresowania:
podróże, sport (głównie sporty walki), sporty ekstremalne, snowboard, nurkowanie, chodzenie po górach, Internet